Regulamin sprawdzianu przeprowadzonego zdalnie🔗
Przed sprawdzianem🔗
-
Zgodnie z zarządzeniem Rektora PW należy mieć przygotowane ręcznie spisane lub wydrukowane i podpisane ręcznie oświadczenie treści:
Oświadczam, że niniejsza praca stanowiąca podstawę do uznania osiągnięcia efektów uczenia się z przedmiotu NAZWA PRZEDMIOTU została wykonana przeze mnie samodzielnie. Imię i nazwisko, Nr albumu
-
Brak oświadczenia skutkuje wynikiem 0 punktów ze sprawdzianu.
-
Należy przygotować kartki (zakładając, że będzie 6 zadań), na których spisane zostaną rozwiązania. Na każdej stronie:
- w lewym górnym rogu należy wpisać DRUKOWANYMI LITERAMI: imię, nazwisko, nr indeksu;
- w prawym górnym roku należy zostawić miejsce na legitymację.
-
W czasie sprawdzianu niedozwolone jest korzystanie z pomocy innych osób, zasobów internetu, pakietów obliczeniowych ani urządzeń obliczeniowych z wyjątkiem notatki zapisanej własnoręcznie (to nie może być kserokopia lub wydruk) na jednej kartce A4.
-
Na sprawdzianie obowiązuję wszystkie zapisy przekazane na początku semetru i sformułowane na stornie przedmiotu.
-
W czasie sprawdzianu będą wyróżnione kluczowe momenty (opisane poniżej):
- Start
- Początek sprawdzianu
- Koniec sprawdzianu
- Termin przesłania rozwiązań
Harmonogram sprawdzianu🔗
Start🔗
Moment rozpoczęcia przygotowań do sprawdzianu, ustanowienie połączenia, sprawdzenie obecności, etc.
-
W momencie Start sprawdzianu student powinien uczestniczyć w spotkaniu MS Teams utworzonym przez prowadzącego sprawdzian. Student ma obowiązek udostępnić przekaz wideo z kamery (z komputera lub smartfona), tak by widoczna była twarz piszącego oraz fragment biurka z kartkami.
-
Prowadzący przed rozpoczęciem sprawdzianu lub w czasie jego trwania może wysłać do wybranych studentów link/kod do prywatnego spotkania w Google Meet i poprosić o udostępnienie pulpitu komputera, z którego student będzie korzystał w czasie sprawdzianu.
-
Odmowa którejś z tych próśb w którymkolwiek momencie sprawdzianu będzie traktowana jak nieobecność na sprawdzianie.
-
Przekaz wideo ma być udostępniany do Terminu przesłania rozwiązań lub potwierdzenia przez prowadzącego otrzymanie rozwiązań wysłanych przez danego studenta.
-
Przekaz można przerwać, jeśli jest to niezbędne, jedynie przy robieniu zdjęć. Po wykonaniu zdjęć należy niezwłocznie przywrócić przekaz wideo.
-
W czasie połączenia prowadzący może prosić o włączenie przekazu audio lub włączyć nagrywanie przekazu.
-
W przypadku problemów technicznych w czasie sprawdzianu, można się komunikować z osobą prowadzącą sprawdzian głosowo lub na czacie spotkania.
-
Liczba punktów ze sprawdzianu będzie obniżona o co najmniej 25% w przypadku:
- nieusprawiedliwionej przerwy w przekazie wideo lub braku udostępnienia takiego przekazu;
- opuszczenia miejsca widocznego na przekazie bez zgody prowadzącego.
-
Na początku spotkania może być sprawdzona tożsamość piszących przez ich wylegitymowanie.
Początek sprawdzianu🔗
Moment publikacji zadań.
Zadania zostaną opublikowane przez prowadzącego sprawdzian w wybrany przez niego sposób (na przykład: jako Zadania w MS Teams, na kanale w MS Teams, na adres poczty elektronicznej, etc.).
Koniec sprawdzianu🔗
Moment zakończenia spisywania rozwiązań i rozpoczęcia robienia zdjęć pracy.
-
Należy zrobić zdjęcia rozwiązań, na których spisane są rozwiązania zadań.
Na każdym zdjęciu (każdej strony!) ma być sfotografowana legitymacja studenta tak, by widoczne było imię, nazwisko, zdjęcie studenta (inne wrażliwe dane - np. PESEL - można zakryć); -
Na jednej ze stron (może być to dodatkowa strona przygotwana przed sprawdzianem) należy zamieścić podpisane ręcznie oświadczenie treści:
Oświadczam, że niniejsza praca stanowiąca podstawę do uznania osiągnięcia efektów uczenia się z przedmiotu NAZWA PRZEDMIOTU została wykonana przeze mnie samodzielnie. Imię i nazwisko, Nr albumu
-
Należy przygotować dokument PDF (aplikacja Adobe Scan, Notebloc, lub inna; strona JPGtoPDF, etc.) z wyraźnymi rozwiązaniami. Zdjęcia mają być wykadrowane (bez nagłówków i stopki, jeśli był wykonany zrzut ekranu), w dobrej jakości i ostrości.
-
Rozwiązania należy umieścić w kolejności zadań od pierwszego do ostatniego.
-
Dokument z rozwiązaniami ma być umieszczony w formie niewymagającej dodatkowego rozpakowywania, powiększania, obracania, itp.
-
Plik PDF ma mieć nazwę NAZWISKO-IMIE-NRINDEKSU.pdf (gdybym pisał ten sprawdzian byłby to plik o nazwie: Pietrzkowski-Gabriel-123456.pdf).
Termin przesłania rozwiązań🔗
-
Praca w przygotowanym dokumancie powinna być zwrócona w Terminie przesłania rozwiązań.
-
Zadania należy przesłać zgodnie z wytycznymi podanymi przez prowadzącego sprawdzian (na przykład: jako rozwiązanie Zadania w MS Teams, na czat w MS Teams, na adres poczty elektronicznej w domenie pw.edu.pl, etc.).
Po sprawdzianie🔗
-
Prace zwrócone niezgodnie z wytycznymi nie będą sprawdzane.
-
Rozwiązania mało czytelne (np.: gdy zdjęcia będą w złej jakości) będą oceniane na 0 punktów.
-
Za rozwiązania przygotowane w formie niezgodnej z podanymi zasadami liczba punktów zostanie obniżona o co najmniej 4 punkty.
-
Sprawdzian może być uzupełniony, jeśli jego prowadzący uzna to za potrzebne, sprawdzianem ustnym, po którym ustalona zostanie ostateczna liczba punktów uzyskanych przez studenta na sprawdzianie (niezależna od liczby punktów wynikających z pracy pisemnej). Termin sprawdzianu ustnego ustali prowadzący sprawdzian.
-
Złamanie przez studenta którejkolwiek z powyższych zasad lub zasad ustalonych będzie skutkować obniżeniem liczby punktów (włącznie z wynikiem 0 punktów).
-
W przypadku niezwłocznego zgłoszonych problemów technicznych możliwe są odstępstwa od powyższych postanowień.